Fluoryzacja

Fluoryzacja zębów jest szczególnie ważna dla dzieci do 14. roku życia, kiedy zęby są jeszcze na etapie wzrostu.  Głównie to zabieg profilaktyczny, który każdy z nas powinien stosować. Fluor można także znaleźć w produktach żywnościowych i wzbogacać nimi dietę. Są to między innymi: orzechy włoskie, żelatyna, owoce morza.

Wskazania do wykonania fluoryzacji obejmują:

• zapobieganie próchnicy u dzieci i dorosłych;

• remineralizację początkowego stopnia próchnicy oraz przebarwień;

• zapobieganie ponownego pojawienia się próchnicy w okolicach wypełnień, koron czy uzupełnień protetycznych;

• nadwrażliwość szyjek zębowych;

• zapobieganie powstawania próchnicy podczas leczenia aparatem ortodontycznym, zarówno stałym, jak i ruchomym.

Fluoryzacja jest głównie zabiegiem profilaktycznym i każdy z nas powinien ją stosować. Fluor można także znaleźć w produktach żywnościowych i wzbogacać nimi dietę. Są to między innymi: orzechy włoskie, żelatyna, owoce morza.

Zasady fluoryzacji w SP24

W ciągu całej akcji uczeń bierze udział w sześciu fluoryzacjach. Akcja przeprowadzana jest pod nadzorem Pielęgniarki SP24. W przypadku nieobecności ucznia w szkole należy zgłosić się do Pani Pielęgniarki i umówić inny (czwartkowy) termin.