Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – Październik 2023

Trochę się działo!

Na początku miesiąca gościliśmy przedstawicieli Wydawnictwa Zakamarki, którzy przeprowadzili intrygujące zajęcia warsztatowe dla klas 4 pt. „Antykwariat pod Błękitnym Lustrem” a dla klas 1 pt. „Piaskowy wilk”. Po zakończeniu warsztatów istniała możliwość zakupu książek tego lubianego przez naszych uczniów Wydawnictwa.

W drugiej połowie października w klasach 2, 3 i 5 nauczycielki biblioteki przeprowadziły zajęcia biblioteczne pt. „Historia komiksu” połączone z mini warsztatem tworzenia historyjki komiksowej, czego dowody w postaci wybranych prac nadal można podziwiać na holu koło biblioteki szkolnej.

Do 23 października można było oddawać prace konkursowe szkolnego konkursu na „Sympatycznego Mola/Motyla Książkowego” – klasy 2-3 oraz szkolnego konkursu „Zachęta do czytania” – klasy 4-8. Wyniki ogłaszamy w odrębnej wiadomości.

Zachęcamy do zapoznania się fotorelacją.