Czy w okresie pandemii, lockdownów i nauczania zdalnego nauka może być ciekawa? Okazuje się, że tak.  Pani Agnieszka Hrycak zainspirowała uczniów klas integracyjnych, aby zamienili się w wybrane postacie znane w historii.  Natomiast uczniowie klasy Va wzięli sprawy w swoje ręce i poprowadzili zajęcia z wychowawcą. Temat? Arena nauki. Prezentowali miejsce, które zastępuje im szkołę. Było interesująco. Najwięcej emocji wzbudziła jednak lekcja z udziałem domowych zwierząt.  Psy, koty, rybki, żółwie i inne stworzenia prezentowały swoje wdzięki, a ich właściciele opowiadali o zwyczajach swoich pupili. A teraz? Teraz wróciliśmy do szkoły i mamy nadzieję na wiele ciekawych zajęć :)

Kreatywna historia

Na lekcji  historii  pada wiele pytań, a jedno z nich najczęściej: "Kim była słynna postać?" Dlatego w ramach projektu historycznego zamarzyło nam się poznać je bliżej, spróbować swoich sił i samodzielnie napisać biogramy.
Do opracowywanych tekstów dołączone były same wisienki na historycznym torcie: zdjęcia ucharakteryzowanych uczniów i uczennic naszej Szkoły