DZIEŃ PRAW DZIECKA W SP 24

Tegoroczne obchody Dnia Praw Dziecka pokazały, że w ważnej sprawie uczniowie klas integracyjnych młodszej i starszej grupy wiekowej mogą wspólnie przygotować fantastyczny występ. Na szkolnej scenie mogliśmy podziwiać klasy: VII a, V a, III a i II a. Młodzi artyści zaprezentowali  historię praw dziecka w Polsce, postać Janusza Korczaka, piosenki o dzieciach, odezwę do rówieśników i apel do dorosłych- „…uczymy się od was…”. Widzowie w skupieniu obejrzeli inscenizację na podstawie opowiadania „ Kucyk ponny” z książki Anny Czerwińskiej- Rydel „Moje prawa- ważna sprawa”. Poruszono w niej problem przestrzegania praw dzieci niepełnosprawnych. Na koniec Pani Dyrektor pogratulowała uczniom sukcesu i życzyła wszystkim poszanowania ich praw.