Wzięliśmy udział w warsztatach „Dzieci nie chcą śmieci”. Piętrzące się góry odpadów wymagają natychmiastowej reakcji! W zmniejszeniu ilości wytwarzanych śmieci pomoże ich ponowne wykorzystanie. Uczniowie podczas zajęć, korzystając z interaktywnych stanowisk, poznali zasady postępowania z odpadami i dowiedzieli się w praktyce, jakie działania możemy podjąć, aby żyć w zgodzie ze środowiskiem. Spróbowali dać nowe życie niepotrzebnym przedmiotom. Kartony po butach zamienili w pudełka prezentowe, stare t-shirty w torby. Segregacja śmieci to nawyk, dzięki któremu możemy poprawić stan środowiska i zdrowie naszej planety. Przeciętny Polak statystycznie wytwarza w ciągu roku około 300 kg śmieci, tymczasem wiele odpadów rozkłada się setki lub tysiące lat, zalegając i zatruwając nasze środowisko. Co nam daje recycling? Oprócz zmniejszenia ilości śmieci, surowce wprowadzone ponownie do obiegu pozwalają zaoszczędzić wodę i energię, które zużylibyśmy do wytworzenia nowego produktu. Na zajęciach kółka biologicznego uczniowie zmierzyli się z odpadami, próbując je właściwie posegregować „Segreguj i graj w kolory” Niektóre sprawiły kłopot, zanim trafiły do właściwego pojemnika. Teraz nawet nieoczywiste odpady nie będą problemem. W temacie warsztatów to nie wszystko. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach z edukatorami z Banku Żywności w Trójmieście w ramach projektu „Działamy w klimacie”. Zyskali wiedzę na temat marnowania żywności i wpływu tego zjawiska na kondycję planety, poznali sposoby, jak ograniczyć to zjawisko i zadbać o Ziemię, czy w co zapakować kanapkę. Po warsztatach każdy uczestnik otrzymał własną woskowijkę.