Europejski Dzień Mózgu

W naszej Szkole wykorzystujemy każdą okazję do rozwijania zainteresowań uczniów, wzbogacania ich wiedzy, kształtowania postaw poznawczych i prozdrowotnych.

Europejski Dzień Mózgu był szczególną okazją do zwrócenia uczniom uwagi na zweryfikowanie swojego dotychczasowego trybu życia w kontekście swojego zdrowia i potrzeb swojego mózgu.

Uczniowie klas V-VIII przygotowali postery oraz prezentacje multimedialne, z których można było dowiedzieć się z jakich części zbudowany jest mózg i jakie funkcje pełnią poszczególne jego elementy. Nie zabrakło ciekawostek na temat tak ważnego dla człowieka organu.  Odbyły się także zmagania w rozwiązywaniu logicznych łamigłówek, a niezapomnianych wrażeń dostarczył wirtualny escape room, w którym przygotowane zostały zagadki, szyfry i rebusy. Była to porządna gimnastyka dla mózgu, która jest kluczem do zachowania doskonałej pamięci. Uczniowie klas siódmych omówili wpływ stresu oraz używek na nasz układ nerwowy.

W ramach akcji edukacyjnej „Dni Mózgu w Trójmieście” organizowanej przez Uniwersytet Gdański wzięliśmy udział m.in. w webinarach pt. „Jak uzależnić się od smatrfona- poradnik” oraz „Czym karmić mózg?”. Podczas lekcji korzystaliśmy z aktywności: wykłady on-line, familiada szarych komórek i wyzwanie mózgowe.

Celem tych działań było zgłębienie wiedzy o budowie i funkcjonowaniu mózgu oraz podniesienie świadomości uczniów w obszarze sterowania, zarządzania swoim zdrowiem i życiem.   

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

https://www.canva.com/design/DAEYrU3Nnvc/5YEPymywKJ890JNLboRQFg/edit