7 lutego 2020 roku uczniowie klas I- III podczas apelu uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii, poświęconej 100. ROCZNICY ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM. Okolicznościowe prezentacje, filmy, pieśni patriotyczne, ciekawostki o Pomorzu i postaci bohatera tamtych czasów- generała J. Hallera przybliżyły dzieciom to ważne historyczne wydarzenie. Dziękujemy artystom z klasy III b i III a za piękny występ! Tą uroczystością rozpoczęliśmy szkolny projekt edukacyjny związany z ogólnopolskimi obchodami rocznicowymi, który zatytułowaliśmy "Morze, nasze morze...". Adresatami projektu są dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I- III oraz ich rodzice. Będziemy rysować, malować, czytać , pisać, opowiadać, fotografować, zwiedzać, tworzyć prezentacje o Morzu Bałtyckim, a w czerwcowym koncercie zaśpiewamy szanty. Ahoj, załogo, ahoj!