Uczniowie wraz z wychowawcami – Małgorzatą Śliwińską-Zaprawą, Olgą Elandt i Anną Chylą – zwiedzili najstarszy skansen w Polsce, znajdujący się we Wdzydzach Kiszewskich. Mieli okazję zwiedzić obiekty dawnej architektury Pomorza, takie jak gburskie chałupy, dworki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze. Następnym punktem programu było Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, znajdujące się we dworku – miejscu urodzenia autora słów "Mazurka Dąbrowskiego". Naszych uczniów zachwycił pieczołowicie odtworzony wystrój wnętrza, bogactwo pamiątek patriotycznych z epoki, a także zgromadzone przedmioty codziennego użytku. Poznali oni dzieje naszego hymnu narodowego, a nawet zaśpiewali jedną z jego trawestacji.