W tym roku w ciągu całego miesiąca odwiedziłyśmy klasy 1-8 z zajęciami czytelniczo-warsztatowymi. Klasy pierwsze mogły puścić wodze fantazji i zaprzyjaźniły się z „Zuzią i pieskiem w kratkę” Ireny Landau, klasy drugie poznały „Detektywa Pozytywkę” Grzegorza Kasdepke i świetnie poradziły sobie z zagadkami, w których musiały użyć dedukcji, klasy trzecie poznały serie detektywistyczne w naszej bibliotece i polubiły rozwiązywanie tajemnic. Z zajęciami dla klas 1-3 powiązana była akcja: „Książka przychodzi do klasy”, co w praktyce oznaczało możliwość wypożyczenia książki.

Uczniowie starszych klas musieli wykazać się znajomością różnych serii czytelniczych (oj, nie zawsze było łatwo dopasować tytuł do autora…). Z quizem: „Czy czytasz książki”? poszło zdecydowanie lepiej. W trakcie zajęć powstały plakaty  i rysunki promujące różne książki. Kilka z nich możecie zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach.

 Spotkania z klasami dały nam, nauczycielom biblioteki, poczucie, że lubicie czytać… Zapraszamy do biblioteki… W czasie nauki zdalnej jest to utrudnione, ale wciąż wypożyczmy książki… na zamówienie…

Nauczyciele biblioteki szkolnej: Izabela Siwiak i Anna Szymanowska