Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Październik 2022

W naszej szkole już tradycyjnie w październiku Biblioteka Szkolna organizuje akcję: "Książka przychodzi do klasy". W tym roku w klasach pierwszych byliśmy z książeczką "Zuzia i piesek w kratkę" Ireny Landau. Podczas zajęć uczniowie mogli puścić wodze fantazji tworząc swoją wizję "pieska w kratkę". Ich prace zobaczymy na wystawce koło biblioteki. Do klas drugich i trzecich zawitało biuro detektywistyczne Lassego i Mai, a uczniowie zmierzyli się nie tylko z "Tajemnicą diamentów" Martina Widmarka, ale również mogli poćwiczyć swoje umiejętności dedukcyjne rozwiązując zagadki detektywistyczne. Do klasy 3 a zawitała Florka z książek pani Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel, a uczniowie podjęli próbę napisania kartki z pamiętnika lub listy tak, jak o robiła bohaterka prezentowanych książek. Przyniesione do klas książki można było wypożyczyć od razu lub na przerwie. A kto jeszcze by chciał to zrobić nauczyciele bibliotekarze serdecznie zapraszają..
Monika Radziuk i Anna Szymanowska