W trakcie roku szkolnego w naszej szkole odbywało się wiele zbiórek. Każda z nich związana była z potrzebą pomocy i dbałości o środowisko. „O świat dbamy, dzieciom pomagamy” – to zbiórka nakrętek, które były przekazywane gdyńskiemu hospicjum. Dochód ze sprzedaży przeznaczony był na potrzeby przebywających tam dzieci. Pamiętajmy, że plastik jest wrogiem Ziemi. W tej sytuacji walka z nim, to podwójna satysfakcja. Firmy recyklingowe z zebranych korków wykonują plastikowy granulat, który przetwarzany jest na doniczki, wiadra, worki na śmieci. „Pomóżmy zwierzętom” – akcja jest już tradycją naszej szkoły. W trudnym, zimowym okresie wspieramy zwierzęta zbierając żywność i koce. „Okaż serce” – zbiórka artykułów żywnościowych i higienicznych dla hospicjum. „ Podziel się jedzeniem” – uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu aktywnie włączyli się w akcję przynosząc produkty żywnościowe dla osób potrzebujących i zapełniali nimi lodówkę, znajdującą się w okolicy naszej szkoły. Akcje tego typu uwrażliwiają młodzież szkolną na potrzeby innych oraz uczą szacunku do jedzenia i zapobiegają marnowaniu się żywności.