OBCHODY ROKU POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W SP 24

Ogólnopolski Rok Polskich Olimpijczyków to znakomita okazja do zorganizowania uczniom różnych aktywności związanych z tematyką sportową. Obchodom poświęcone były niektóre lekcje WF, plastyki, muzyki, przyrody i wybrane zajęcia terapeutyczne. Uczniowie wykonali plakaty upamiętniające polskich olimpijczyków i biało- czerwonych  multimedalistów.  Zorganizowano konkurs fotograficzny dla klas I-III "Olimpijczyk w ruchu" oraz "Igrzyska ortograficzne".
           
24 maja odbyło się spotkanie oddziałów przedszkolnych i klas młodszych poświęcone igrzyskom i sportowcom. Oglądając prezentację uczniowie przenieśli się do pierwszych igrzysk olimpijskich w starożytnej Grecji. Zapoznali się też z flagą olimpijską, hymnem, tradycją pochodni i znicza, maskotkami oraz mottem "Szybciej, wyżej, mocniej".  Obejrzeli migawki filmowe z sukcesami polskich olimpijczyków na przestrzeni stu lat. 
           
Najbardziej atrakcyjną częścią spotkania były klasowe występy artystyczne- inscenizacje wybranych utworów muzycznych połączone ze śpiewem i ruchem. Mogliśmy podziwiać naszych uczniów w różnych układach: skaczących, biegających, grających w piłkę i uprawiających akrobacje w różnych piosenkach o sporcie, o zdrowiu, w  "Koko Euro Spoko" a nawet "We are the champion". Brawo mali artyści!
                 
Ostatnia część spotkania poświęcona była motywacji. Żeby zrealizować swoje marzenia potrzebna jest wiara we własne możliwości oraz wytrwałość w treningu. Uczniowie poznali "złote myśli" polskich sportowców dopingujące w drodze do sukcesu, bo "Jak się człowiek na coś zaprogramuje, może dokonać cudów"(M. Włoszczowska).
               
Zapraszamy na ciąg dalszy obchodów Roku Polskich Olimpijczyków podczas szkolnego festynu oraz kolejnych aktywności w przyszłym roku szkolnym.   
               
Zachęcamy do kibicowania ekipie polskich sportowców na letnich igrzyskach w Paryżu, a wszystkim uczniom życzymy sukcesów w różnych dyscyplinach sportowych i codziennych dziedzinach życia.