OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W MŁODSZEJ GRUPIE WIEKOWEJ

10 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii. Mali artyści recytowali na szkolnej scenie "Katechizm dziecka polskiego" oraz śpiewali pieśni patriotyczne z czasów walki o niepodległość. Uczciliśmy też ogólnopolskie obchody Roku Jana Matejki i podziękowaliśmy wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie "Historia Polski w obrazach J. Matejki". Poza tym dzieci w ogromnym skupieniu obejrzały fragment filmu "Zakazane piosenki" a w nim utwór "Warszawo ma" upamiętniający powstanie w getcie warszawskim.

Potem uczniowie klasy Ib pięknie zatańczyli poloneza i wszyscy z dumą zaśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego". Na koniec Pani Dyrektor pogratulowała dzieciom wspaniałych występów i złożyła świąteczne życzenia.