4 kwietnia uczciliśmy w naszej szkole 232 rocznicę uchwalenia „Konstytucji 3 maja”. W imieniu Samorządu Uczniowskiego Nesajem Radziwiłłowicz powitała Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz uczniów. Zaprezentowała rys historyczny dotyczący obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja, które upamiętnia wydarzenia z roku 1791. W dalszej części uroczystości uczniowie klasy 5a, przy wsparciu kolegów i koleżanek z innych zespołów klasowych, zaprezentowali inscenizację, wcielając się w postacie sławnych Polaków – Stanisława Augusta Poniatowskiego (Ignacy Gawroński), Hugo Kołłątaja (Filip Mączyński), Stanisława Małachowskiego (Antoni Zawadzki), Ignacego Potockiego (Adam Andrzejewski) oraz Jana Dekerta (Mateusz Wijatkowski z klasy 7a, który zastąpił kontuzjowaną Oliwię Żmigrodzką). Uczniowie oddali klimat sporów, które dzięki determinacji wspomnianych wcześniej patriotów, zakończyły się ostatecznie  uchwaleniem tego aktu prawnego - pierwszego w Europie, a drugiego na świecie. Rolę ich oponentów, czyli Seweryna Rzewuskiego i Ksawerego Branickiego, odegrali odpowiednio Jakub Polański oraz Ilona Ogint. Czarną procesję tworzyli: Olga Kieszkowska, Amelia Tołodziecka, Paweł Kłosowski, Stanisław Zawalich, Olaf Stelmach i Mikołaj Wasilczuk. Funkcję prowadzących to spotkanie pełnili Grzegorz Jędrzejewski oraz Maria Ziółkowska. Tłem inscenizacji była prezentacja multimedialna przygotowana przez uczennice klasy 6a – Zuzannę Jastrzębską i Wiktorię Cylkę, podopieczne pani Tatiany Bartkowskiej. Przepiękne dekoracje przygotowały panie Agnieszka Dardzińska oraz Małgorzata Marciniak, które wykorzystały również plakaty przygotowane przez uczniów klas 7a i 7b pod czujnym okiem pani Malwiny Gruszeckiej. O sprzęt zadbał pan Marcin Kamiński, wspierając dwuosobową uczniowską obsługę techniczną – Lenę Ziółkowską oraz Antoninę Walczak. Występ uświetniły popisy wokalne – „Hymn konstytucji” brawurowo wykonała Lena Pierz z klasy 6b, a pieśń „Witaj, majowa jutrzenko” z dziewczęcym urokiem przedstawiły Sara Reca i Michalina Gołuch z klasy 7a. Po przemowie Dyrekcji nawiązującej do wojny na Ukrainie, której obywatele z bronią w ręku walczą o wolność swojej ojczyzny, Masha Solovi oraz Mariana Zozulia z klasy 7a w geście solidarności zaśpiewały hymn swojego kraju, po czym uczniowie w ciszy rozeszli się do sal lekcyjnych.