Jesienią uczniowie klasy 4a na lekcji przyrody stali się ogrodnikami. Poszły w ruch łopatki, cebulki kwiatów. Długo musieliśmy czekać, ale przyszła wiosna i możemy podziwiać efekty naszej pracy. Teren wokół Zielonej Klasy wygląda pięknie i kolorowo, a uczniowie mogą obserwować, jak następuje proces rozwoju roślin, poznać budowę kwiatu, rodzaje liści, oraz różne gatunki roślin. Teraz czekamy na odwiedziny pszczół. Gdyby nie one, wiele roślin wyginęłoby, gdyż nie miałby ich kto zapylać. Uczniowie przygotowali nawet plakat zapraszający te pożyteczne owady do odwiedzenia naszego ogródka. Ciekawe, czy pszczoły potrafią czytać? Ale jakby co, to trafią w odpowiednie miejsce J. Młodzi ogrodnicy nie zapomnieli również o pomidorach, rzodkiewkach, sałacie, które trafią na ich talerze w szkolnej stołówce. Wszystkie nasze działania były dokumentowane w prowadzonym dzienniczku obserwacji.