OTRZĘSINY I PASOWANIE NA UCZNIA KLAS 1

W dniu 7 listopada uczniowie klas pierwszych mieli szczególne święto.
Podczas porannych zajęć przeszli otrzęsiny przygotowane przez uczniów z Samorządu Szkolnego.
Były elementy rywalizacji sportowej, próba szybkości i siły oraz sprawdzian wiedzy.
Przeszli szereg prób, które potwierdziły ich gotowość do podjęcia nauki w naszej szkole.
Tak, jak dawniej rycerze, wzięli udział w wieloetapowym turnieju i zakończyli go sukcesem.
Udowodnili, że są przygotowani do  uroczystości pasowania na ucznia klasy pierwszej.
Po południu odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie wszystkich klas zaprezentowali rodzicom i zaproszonym gościom swoje programy.
Zatańczyli poloneza, zaśpiewali piosenki, tańczyli oraz recytowali wierszyki o szkole.
Następnie w obecności szkolnego sztandaru złożyli ślubowanie.
Potem pani dyrektor pasowała ich na uczniów, a wychowawczynie wręczyły piękne dyplomy.
Pogratulowała im także przedstawicielka Rady Rodziców.
Na koniec spotkała ich niespodzianka - wspaniały tort ze świeczkami.
To był niezapomniany dzień.