O zjawiskach przyrodniczych, wyznaczaniu kierunków świata, i związkach człowieka z naturą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 we Wrzeszczu będą się uczyć w specjalnie utworzonej Zielonej Klasie. Inauguracja nietypowej, zewnętrznej sali i pierwsze lekcje odbyły się w środę, 14 października. Otwarcie było jednym z głównych tematów programu „Dzień dobry TVN”.

- Już kilka lat temu chcieliśmy zrealizować ten projekt z ramienia Budżetu Obywatelskiego, niestety zaproponowana kwota okazała się niewystarczająca dla wykonawcy. W tym roku się udało: teren na tyłach naszej szkoły został pięknie ogrodzony, powstał ogród zimowy - niedużych rozmiarów szklany dom. Z pozyskanych z zewnątrz funduszy zakupiliśmy stoliki, wyposażyliśmy też naszą Zieloną Klasę w zestawy badacza, na które składają się między innymi mikroskopy oraz lupy, z których będą korzystać dzieci - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 w Gdańsku-Wrzeszczu Bożena Zgłobicka.

Miejsce z przeszklonym dachem i taką samą ścianą frontową oraz bocznymi będzie służyło do prowadzenia zajęć wtedy, kiedy będzie niepogoda, i lekcje nie będą mogły odbyć się pod gołym niebem. Zostało nawet wyposażone w wi-fi, więc nauczyciele i uczniowie będą mogli korzystać na przykład z tablic interaktywnych. Na zewnątrz, niedaleko domku, znajduje się stacja meteorologiczna, gdzie umieszczono deszczomierz i wiatromierz. Służyć będzie do lekcji geografii

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z otwarcia Zielonej klasy