Nasza społeczność szkolna włączyła się w akcję PIĄTECZKA DLA OLECZKA, czyli zbiórkę funduszy dla chorego na SMA typu 2 (rdzeniowy zanik mięśni) 1,5-rocznego Aleksandra Lewandowskiego. Kuracja ratująca mu życie jest kosmicznie droga – nowatorska terapia genowa, która pojawiła się rok temu w USA kosztuje ponad 2 miliony dolarów (9 mln złotych). Liczy się więc każda złotówka, a najlepiej ich zatrzęsienie. Czasu jest coraz mniej, bo okazuje się, że terapię można zastosować do osiągnięcia przez dziecko wagi 13,5 kg. Oleczek waży już 11 kg.

W piątek 23 października uzbieraliśmy 1663,31 zł!!!

Akcja PIĄTECZKA DLA OLECZKA trwa. Zbieramy pieniądze w każdy piątek. Dzięki tej akcji uczymy dzieci empatii, wrażliwości i pokazujemy, że można bezinteresownie pomagać innym.

Dziękujemy i zachęcamy wszystkich do włączenia się w pomoc Olkowi.

Link do informacji o chłopcu i zbiórki na konto: