W dniu 10 listopada odbyło się spotkanie klasy 7b z Panią Agnieszką Kolan, która jest dietetykiem. Zajęcia na temat zdrowego odżywiania, miały na celu zwiększenie świadomości wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Uczniowie bardzo chętnie włączały się do rozmowy na temat roli warzyw i owoców w codziennej diecie oraz jak zamieniać słodycze na zdrowe przekąski. Pani Agnieszka zapoznała uczniów z przykładową dietą odpowiednią do ich wieku. Przypomniała również o potrzebie codziennego ruchu, który wpływa korzystnie na kondycję fizyczną i sprawność umysłową oraz prawidłową sylwetkę. Uczniowie rozwiązywali quizy, mogli zobaczyć jak wygląda talerz zdrowia, jakie produkty powinny się na nim znajdować oraz przygotować swój własny talerz wykorzystując wycinki z gazet.