Szanowni Państwo,


Koniec roku szkolnego zbliża się już wielkimi krokami. Nasze myśli często krążą wokół wakacyjnych planów, wyczekujemy chwil wytchnienia i odpoczynku. Jednak zanim zamkniemy za sobą szkolne drzwi, zanim zostawimy za sobą ten szczególny i trudny rok szkolny, chcielibyśmy zaprosić Cię do wsparcia naszego projektu  

STWÓRZ OAZĘ W SZKOLNYM GWARZE. POMÓŻ DZIECIOM Z AUTYZMEM!


Spraw, by ten mijający rok był nie tylko rokiem pandemii, ograniczeń i trudności. Uczyń go czasem wyjątkowej wrażliwości, wsparcia i troski o innych.


PODZIEL SIĘ DOBREM I PODEJMIJ Z NAMI WYZWANIE

na ostatniej prostej roku szkolnego 2020/21

Dzięki pięknemu projektowi autorstwa pracowni KOMPLEMENTI p. Joanny Chwil, mamy szansę stworzyć wspólnie w naszej szkole miejsce do relaksu i pracy indywidualnej dla dzieci z autyzmem.

Pomieszczenie, które pragniemy odmienić na lepsze, znajduje się w suterenie szkoły, przez co jest prawie całkowicie pozbawione dostępu światła słonecznego. Musi zatem zostać wyposażone w wysokiej jakości  zintegrowane plafoniery ledowe, o wysokim współczynniku oddawania barw oraz optymalnej temperaturze barwowej światła. Parametry techniczne wspomnianych lamp zostały dobrane tak, by zapewnić oświetlenie komfortowe dla oczu i jak najbardziej zbliżone do parametrów światła dziennego.

W celu uzyskania komfortu akustycznego w pomieszczeniu, część ścian zostanie wyłożona miękkimi, dekoracyjnymi panelami pochłaniającymi dźwięki, podłogę przykryje miękka i delikatna wykładzina dywanowa, a przed dopływem hałasu z szatni zabezpieczą dźwiękoizolacyjne drzwi. Stolik uczniowski wyposażony zostanie w „cichy blat”, który dzięki zastosowaniu odpowiednich okładzin znacznie ograniczy wydobywające się z niego dźwięki np. przy pukaniu.

W sali znajdzie się także wkomponowany  w zabudowę meblową „kącik wyciszenia”, w którym na ucznia szukającego chwili wytchnienia i spokoju będą czekały miękkie poduszki i przytulny koc. W rogu zawiśnie huśtawka typu kokon, która pomoże przynieść ukojenie w trudnych dla dziecka chwilach i stanach rozdrażnienia .

Choć przy projektowaniu pomieszczenia priorytetem było uzyskanie optymalnych parametrów akustycznych i świetlnych, projekt przywiązuje nie mniejszą wagę do estetyki i funkcjonalności pomieszczenia. Pastelowe, ciepłe kolory ścian i mebli, uporządkowana przestrzeń i dużo miejsca do zabawy zapewnią dzieciom komfortowe warunki do nauki i odpoczynku.


W jaki sposób możesz wesprzeć nasz projekt?

  • Wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto Rady Rodziców
    z dopiskiem „Wspieram dzieci z autyzmem” Bank PKO BP  64 1020 1811 0000 0702 0222 7361

  • Udostępniając ten materiał w swoich mediach społecznościowych,  wśród swoich znajomych i rodziny
  • Zostając sponsorem naszej realizacji lub wybranych jej elementów
  • Umożliwiając nam spotkanie z osobami decyzyjnymi w Twojej firmie, w celu osobistej prezentacji naszego projektu, dla pozyskania środków na jego realizację.
  • Biorąc udział fizycznie w jego wykonaniu.
Więcej szczegółów znajdziesz na ZRZUTKA PL  klikając w link https://zrzutka.pl/v6ukta
Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga.  Przyłącz się i Ty!


Pracownicy, Dyrekcja Szkoły i Rada Rodziców
Szkoły Podstawowej nr 24 w Gdańsku