28 marca w ZKPiG w Kolbudach odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1939–1948. W walce o wolną Polskę”. Wszyscy uczestnicy według organizatorów byli "wygrani", gdyż dotarli tak daleko. Po raz pierwszy do etapu wojewódzkiego tego Konkursu wszedł uczeń naszej szkoły Janek Krzyżanowski z VII b. Poziom był bardzo wysoki. Aby wywalczyć tytuł finalisty należało napisać test na 60% (dwa razy więcej niż to jest w przypadku konkursów kuratoryjnych). Niestety Jankowi zabrakło jednej prawidłowej odpowiedzi, aby ten próg osiągnąć. Jednakże buduje postawa ucznia, gdyż deklaruje on podjęcie próby w kolejnym roku szkolnym. Będziemy trzymać go za słowo.

Konkurs poprzedziła miła uroczystość. Medalem 100 - lecia Odzyskania Niepodległości odznaczono doktora Józefa Kwidzińskiego, od wielu lat współorganizatora i koordynatora tego wydarzenia. Nauczyciele, w tym nasza p. Anna Szymanowska, otrzymali szczególne podziękowania ze strony Pomorskiego Kuratora Oświaty. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie gminy Kolbudy.