W pierwszej połowie maja gościli w naszej szkole państwo Stranz, przedstawiciele Wydawnictwa Zakamarki. Zaprosili pierwszoklasistów do rozwiązywania tajemniczych zagadek związanych z serią: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. W klasach piątych realizowali ciekawe zajęcia: Piękno i sztuka - co to takiego? Zachęcali młodych słuchaczy do stawiania pytań i sięganie po serię: Dzieci filozofują. W 3a dzieci dowiedziały się o nowej serii detektywistycznej, której bohaterami są Dawid i Larisa. Jest to seria autorstwa Martina Widmarka i stanowi propozycję dla tych wszystkich, którzy uwielbiali Tajemnice... rozwiązywane przez Lassego i Maję, a są już nieco starsi... Na koniec w oddziałach przedszkolnych 0a i 0c dzieci poznały Dunię i Mattisa...Prawie wszystkie prezentowane książki posiadamy w naszej bibliotece... Zapraszamy!