„CO NAM Z TEGO WYROŚNIE?” – obserwacja

Nasi uczniowie z młodszych klas zamienili długopisy na łopatki i grabie stając się ogrodnikami w szkolnym ogródku. Dzielnie pracowali, poznając etapy siania warzyw oraz dowiedzieli się w jaki sposób należy je pielęgnować. Teraz z niecierpliwością czekają, aż będą mogły schrupać je do śniadania. Taki sposób nauki to my lubimy! Ale, zanim to nastąpi, czeka je obserwacja wzrostu ulubionych warzyw. W szkolnym ogródku – „Zielonej Klasie” nie brakuje również innych roślin. Znajdziemy w nim między innymi różne rodzaje kwiatów czy drzewek owocowych, które wspierają populację zapylaczy. Dzięki temu możliwe jest także zaobserwowanie odwiedzin owadów zapylających, a także monitorowanie ich aktywności oraz liczebności. Pamiętajmy, że takie działania są niezwykle korzystne dla tego rodzaju owadów i przyczyniają się do ich większej ochrony, co w przyszłości przyniesie korzyści dla całego ekosystemu.