„WYCIECZKA DO ELEKTROWNI WODNEJ”

Uczniowie naszej szkoły zwiedzali elektrownię wodną w Rutkach. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób wykorzystuje się naturalny spad rzeki Raduni, aby pozyskać energię elektryczną wykorzystywaną do zasilania różnych urządzeń w gospodarstwach domowych. Elektrownie wodne są jednym z przykładów energii odnawialnej, co oznacza, że wykorzystują one zasoby, które mogą się odnowić w naturalny sposób. Odwiedzając elektrownię wodną, młodzież dowiedziała się o wpływie produkcji energii na środowisko oraz o tym, jak elektrownie wodne mogą pomagać w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych w porównaniu z elektrowniami opartymi na paliwach kopalnych. Wycieczka okazała się ciekawym i edukacyjnym doświadczeniem.